Lg.rotating Balls Spinner

Galeria zdjęć

Interesuje Cię czym żyje nasza szkoła? Tutaj znajdziesz wydarzenia w obiektywie.
Piękna pogoda, szereg atrakcji, niesamowite wrażenia!
W dniach 3-6 czerwca 2019 roku wyjechaliśmy na wycieczkę: ŁAŃCUT – OBROCZ –LUBLIN-ZAMOŚĆ.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy zamek w ŁAŃCUCIE, gdzie podziwialiśmy zbiory zgromadzone w pałacu, zobaczyliśmy powozownię, stajnie oraz park, w stylu angielskim, otaczający zespół pałacowy. Po zakwaterowaniu w ośrodku w OBROCZY, wyruszyliśmy na spacer po ZWIERZYŃCU, gdzie podziwialiśmy m.in. malowniczy KOŚCIÓŁ ŚW. JANA NEPOMUCENA, zwanego „Kościołem na wyspie”.
Drugiego dnia udaliśmy się do LUBLINA, miasta w którym zmarł najwybitniejszy twórca polskiego renesansu – Jan Kochanowski. Zwiedzanie Starego Miasta oraz innych atrakcji było niezwykłym przeżyciem. W Regionalnym Muzeum Cebularza, każdy z nas mógł spróbować swoich sił w przygotowaniu charakterystycznego dla Lubelszczyzny – Cebularza. Nasze własnoręcznie wykonane cebularze były przepyszne! Po powrocie do miejsca zakwaterowania wspominaliśmy atrakcje minionego dnia przy grillu.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu do SZCZEBRZESZYNA, gdzie jak pisał Jan Brzechwa, […] chrząszcz brzmi w trzcinie. I Szczebrzeszyn z tego słynie. Pomnik i poetycka historia słynnego brzęczącego w gąszczu chrząszcza, uświadomiła nam, że każda praca się opłaca. Kolejną atrakcją tego miasta było zwiedzenie jednej z najstarszych w Polsce synagog oraz Cerkwi Zaśnięcia NMP.
Z SZCZEBRZESZYNA udaliśmy się do ZAMOŚCIA. W mieście-twierdzy podziwialiśmy, m.in. Muzeum Zamojskie, Ratusz, Starówkę.
Następnie w RADECZNICY zwiedziliśmy Sanktuarium i Bazylikę św. Antoniego, poznaliśmy niezwykłą historię objawień św. Antoniego, który ukazał się Szymonowi Tkaczowi.
Jeszcze tegoż samego dnia relaksowaliśmy się nad STAWAMI ECHO W ZWIERZYŃCU i zachwycaliśmy się wspaniałymi krajobrazami, pięknem otaczającej nas przyrody – flory i fauny.
Podsumowaniem dnia było ognisko i towarzyszące mu zabawy integracyjne.
Ostatni dzień był niesamowity i bardzo emocjonujący! Spływ kajakowy – wiosłowanie po rzece Wieprz wśród cudownej przyrody Roztocza.
W drodze powrotnej do Bielska-Białej udało nam się jeszcze zwiedzić Bazylikę Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w LEŻAJSKU. Duże wrażenie wywarły na nas znajdujące się w niej ogromne organy – jeden z najcenniejszych zabytków tego typu nie tylko w Polsce, ale także w Europie.
Czas spędzony na wycieczce na długo pozostanie w naszej pamięci! Było wspaniale – z niecierpliwością czekamy na kolejne wycieczki w nowym roku szkolnym.
TEN CZAS STANOWIŁ DLA NAS PRZYJEMNY PRZEDSMAK WAKACJI!!!!

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2016 Szkoła Podstawowa nr 17 w Bielsku-Białej

+48 33 812 46 09
sp17sekretariat@op.pl
ul. Bratków 6 43-303 Bielsko-Biała